Domki w górach

Gdy zamierzamy hucznie przywitać Nowy Rok w górach, musimy z dużym wyprzedzeniem pomyśleć o wynajęciu noclegu. Oczywiście, w związku  z tym, iż coraz więcej osób decyduje się na spędzenie sylwestra w jednej z górskich miejscowości, trzeba nawet rok wcześniej zarezerwować pokój w pensjonacie, hotelu czy też na kwaterach prywatnych i liczyć się z tym, iż będziemy musieli wpłacić zaliczkę. Jednak tak naprawdę poczucie komfortu dają nam domki góralskie, które są rewelacyjnie wyposażone, z powodzeniem może mieszkać w nich nawet dwie rodziny i nie są bardzo drogie, a ponadto posiadają piękny wystój, a co za tym idzie, niesamowity klimat.

Przede wszystkim, możemy czuć się w nich swobodnie, gdyż przebywamy w nim sami bez gospodarzy. Ponadto, są dostosowane do potrzeb turystów, a więc zawierają kuchnię lub aneks kuchenny, sypialnie, których liczba uzależniona jest od wielkości domku,  a także łazienkę. Nie brakuje w nich także podstawowych sprzętów jak kuchenka, lodówka czy nawet pralka, bez których trudno jest się obejść, gdy planujemy dłuższy urlop. Trzeba podkreślić to, iż właśnie pobyty długoterminowe są dla mas najbardziej opłacalne, bowiem możemy liczyć na niższy koszt wynajmu domku. Z pewnością, gdy planujemy wypad w góry razem z dziećmi, to domek jest idealnym rozwiązaniem, gdyż maluchom jest trudno wysiedzieć w ciasnym, hotelowym pokoiku, potrzebują wolnej przestrzeni, aby mogły się wyhasać na świeżym powietrzu, porzucać śnieżkami, ulepić bawełna czy też pojeździć na sankach.

Oprócz tego, kolejną zaletą domków jest to iż, najczęściej położone są w malowniczych miejscach, przeważnie u podnóża gór, gdzie można rozpocząć wędrówkę po jednym ze szlaków górskich, które znajdują się nieopodal miejsca zamieszkania. Poza tym, do tego jeszcze dochodzą śliczne widoki, niezwykłe rośliny, szum strumyka i śpiew ptaków, a co najważniejsze mamy zapewnioną ciszę i spokój od codziennych trosk. Kolejną sprawą jest to, iż istnieje w nich możliwość samodzielnego przygotowania posiłków, a więc nie tracimy pieniędzy na kosztowne stołowanie się w restauracjach, tym bardziej iż w jadłospisie najmłodszych muszą pojawić się wartościowe posiłki. Oprócz tego, gdy nie lubimy hucznych imprez sylwestrowych, możemy przywitać Nowy Rok  domku w ścisłym gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół.

Nie ulega wątpliwości to, iż ogromną rolę odgrywa wybór miejscowości, w której zlokalizowany będzie domek. Przede wszystkim, musimy mieć na uwadze to czy komunikacja jest w niej dobrze rozwinięta i będziemy mogli bez większych problemów przemieszczać się po drogach. A, gdy wybierzemy nocleg na obrzeżach miasta czy będziemy mieli dobry dostęp do centrum. Natomiast, kiedy uwielbiamy szosować po stokach, to domek letniskowy powinien być położny w bliskiej odległości od wyciągów narciarskich i tras zjazdowych, które muszą być należycie przygotowane, abyśmy mogli się w pełni cieszyć z szaleństwa na stokach.